Netradicinė pamoka apie plastikus

   Plastikai – sintetinės medžiagos, gaminamos modifikuojant natūralias medžiagas ar atliekant cheminę sintezę. Neretai pagalvojame, ar šios medžiagos iš tiesų saugios? Ieškodamos atsakymo į šį klausimą, Paluknio vidurinės mokyklos 9 klasės mokinės Evelina Rinkevič, Greta Charukevič ir Agnieška Puč tapo mokytojomis savo bendraamžiams (8-10 kl. mokiniams) bei pamokos svečiams ir pravedė integruotą pamoką tema „Ar plastikai yra saugūs?“

   Mokinės puikiai suderino savo – kaip mokytojų – ir mokinių veiklą, iš anksto pasiruošusios vaizdinę medžiagą perteikė pagrindines žinias apie plastiko reikšmę mūsų buičiai ir žalą gamtai, pristatė plastikų piramidę bei apibūdino ženklus, kuriuos randame ant plastikinių indų, paaiškino, kuo skiriasi plastikas nuo bioplastiko. Jaunosios mokytojos buvo pakankamai reiklios savo mokiniams – skatino aktyviai dalyvauti pamokoje, tikrino, kaip mokiniai pasiruošę pamokai, kokios naudojamus plastikinius indus atsinešė iš namų.

   Užduotis mokytojoms iš tiesų buvo nelengva – pamoka vyko lietuvių kalba, o plastikų ženklų paaiškinimus devintokė Greta vertė į anglų kalbą.

   Pasidaliję į grupes, mokiniai atliko praktines užduotis anglų kalba – testą apie plastikų svarbą ir plastikų ženklų panaudojimo vertimą. Pamokos pabaigoje mokiniai pristatė grupėse atliktas užduotis, aptarė įgytas žinias apie sintetines medžiagas, klausėsi ir pritarė Gretos Charukevič pamokos apibendrinimui anglų kalba.

   Pamokoje dalyvavę mokytojai – lenkų k. mokytoja Teresa Rynkevič, tikybos mokytoja Liucina Kvidzinska, technologijų mokytojas Nikolaj Gorpinič – bei mokines konsultavusios IT mokytoja Agnieška Sakovič, anglų k. mokytoja Natalija Mikulskienė ir technologijų mokytoja Liudmila Narkevič džiaugėsi, kad turime gabių ir sveiku gyvenimo būdu besidominčių mokinių, kurie ne tik patys nori gyventi sveikoje aplinkoje, bet ir stengiasi perteikti žinias savo bendraamžiams.

 Natalija Mikulskienė, anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą