Žemės dienai skirti renginiai mūsų mokykloje

                 Mūsų mokykloje Pasaulinis Žemės dienos minėjimas šiemet įgavo naują formą. Visą savaitę vyko įvairūs renginiai, skirti šiai progai įprasminti.

  Kovo 18 dieną mokyklos aktų salėje buvo eksponuojama mokinių darbų paroda  „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą… Ši paroda sulaukė didelio mokinių, mokytojų bei techninio personalo dėmesio.

       Kovo 19 dieną buvo inicijuota visuotinė akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių”. Akcijos metu buvo paminėtas ne tik astrologinis pavasaris, bet ir žymaus gamtininko Tado Ivanausko šviesus atminimas. Šią dieną mokyklos kieme buvo iškabinti inkilai, kuriuose galės apsigyventi iš šiltųjų kraštų sugrįžę sparnuočiai.

          Šioje akcijoje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Visi akcijos dalyviai turėjo vieną bendrą tikslą – pasirūpinti iš šiltųjų kraštų grįžtančiais paukščiais, suteikiant jiems galimybę apsigyventi naujuose namuose, taip pat prisiminti T. Ivanausko nuopelnus gamtos mokslui, gamtai ir jos išsaugojimui. Juk visi puikiai žinome, kad paukščiai – mūsų mažieji miškų bičiuliai. O mes, žmonės, turime miškus, todėl ir privalome rūpintis savo bičiuliai sudarydami jiems tokias sąlygas, kad paukščiai norėtų sugrįžti į savo naujus namus. Tą pačią taisyklę turime taikyti ir sau – mes turime sukurti tokią aplinką, kad šiuo metu iš Paluknio emigravę kraštiečiai norėtų grįžti į gimtinę.

       Kovo 20 dieną mokyklos bibliotekoje vyko paskaita „Tai įdomu ir verta žinoti apie mūsų Žemę”. Ši paskaita buvo skirta taip pat Žemės dienai.

        Kovo 21 dieną susilygina diena su naktimi, todėl pabandėme atkartoti seną lenkišką tradiciją – „Maženos” skandinimą. Iš pradžių  su savo rankomis pagaminta „Mažena” apkeliavome visą kaimą. Prieš atsisveikindami su vienu simboliu į mokyklą pakvietėme „Maik‘ą” – pavasario simbolį, kuris buvo išpuoštas gėlėmis ir kaspinais. Naujo simbolio pasirodymas reiškė pavasario atėjimo džiaugsmą, gamtos atgimimą, naujų planų kūrimą ir naujų turtų atsiradimą. Po gražios kelionės po kaimą „Mažena” buvo nuskandinta Luknos upėje.

        Kovo 22 dieną mokinių meninė programa „Pažiūrėkit, kokia graži mūsų krašto gamta. Mylėkime ją!” vainikavo visų savaitės renginių ciklą.  Po meninės programos mokyklos aktų salėje vyko renginių aptarimas, aktyviai renginiuose dalyvavusių mokinių apdovanojimas.

           Mokinių ir mokytojų susidomėjimas Žemės dienai skirtais renginiais buvo labai didelis. Šventės organizatoriai tai suprato iš mokinių ir mokytojų šypsenų bei geros nuotaikos.

Stanislava Chalaburdo, geografijos vyr. mokytoja

Parašykite komentarą