M.K.Čiurlionis

„Aš esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus kūrinius skirti Lietuvai‘‘ (M.K.Čiurlionis)

         Neatsitiktinai šiemet daugelis respublikos mokyklų M.K.Čiurlioniui skiria ypatingą dėmesį – UNESCO 2011- uosius paskelbė M.K.Čiurlionio metais. Šiandien M.K.Čiurlionis prilyginamas Renesanso epochos meistrams. Jis vos per dešimt metų sukūrė apie 400 muzikos kūrinių, nutapė daugiau nei 300 paveikslų, paliko nemažai literatūros ir poezijos darbų.

          Gruodžio 14 d. Paluknio vidurinėje mokykloje vyko integruotas renginys, skirtas M.K.Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms atminti. Renginį organizavo dailės, muzikos ir lietuvių kalbos mokytojos. Mintimis apie žymų kompozitorių ir dailininką dalinosi vyresniųjų klasių mokiniai, kurie ne tik skaitė jo laiškus, rašytus žmonai Sofijai, bet ir deklamavo poezijos kūrinius, atliko dainas ir kūrinius pianinu bei akordeonu.

          M. K.Čiurlionis – talentingas lietuvių menininkas, amžino grožio ir gėrio kūrėjas. Tai stiprios ir labai savitos prigimties kūrėjas su savita unikalumo aureole, su savitu ir tvirtu požiūriu į pasaulį ir tikrąsias žmogiškąsias vertybes.

        Renginio vedėjai 12 klasės mokiniai J. Puč, V. Kitavičiūtė, V. Jarmalovič, K. Mickevič  įdomiai atskleidė iškilaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko gyvenimo bei kūrybos momentus, savo pasakojimus iliustruodami ištraukomis ir mintimis iš Jadvygos Čiurlionytės atsiminimų apie M.K.Čiurlionį knygos. Mokiniai atkreipė dėmesį į kūrėjo žmonos Sofijos Kymantaitės – Čiurlionienės įtaką menininko asmenybės formavimuisi.

        10 ir 11 kl. vaikinai šiltai, nuoširdžiai ir įtikinamai skaitė M.K.Čiurlionio laiškų mylimai moteriai ištraukas, kuriose atsiskleidžia svarbiausi kūrėjo ir žmogaus gyvenimo įvykiai, tai – gilaus dviejų žmonių dvasinio ryšio atspindys. Sofija Čiurlioniui buvo žmona, draugė, motina, kritikė ir įkvėpėja Ji – visas gyvenimas. Laiškuose – minčių antplūdis, troškimas perteikti savo emocijas, išgyvenimus, nes tai – vienintelis ir patikimiausias žmogus, kuriam galima patikėti savo paslaptis. Jis – Čiurlionis – svajojo tapyti Muziką, gerte gėrė gėlių, gamtos spalvas, girdėjo jūros ošimą, matė fantastines vizijas, gamta jam buvo kūrybos mūza.

        M.K.Čiurlionis lietuvių kultūroje sužibo tarsi nauja žvaigždė. Tai – mąstytojas, genijus, kokio nežinojo žmonijos istorija. Tai – ypatinga asmenybė, kuri visą savo trumpą gyvenimą blaškėsi tarp dviejų pasaulių – šiapus ir anapus, tarp žemės ir dangaus, tarp realybės ir vizijų, ir visa tai išreikšti tegalėjo per muziką ir dailę. Savo meninėse vizijose M.K.Čiurlionis regėjo gyvenimo viršukalnes ir prarajas, o pažvelgęs į žmogaus buties gelmę – perdegė…

                                                                                  V.Kitavičiūtė, J.Puč, 12 kl. mokinės

Renginio akimirkos

<- Grįžti

Parašykite komentarą