Sveikos gyvensenos beieškant

  Visi žinome, kad 2013 – sveikos gyvensenos ir atsakingo požiūrio į vartojimą metai. Norėdami įsitikinti, kad tai – ne tik skambūs žodžiai, Paluknio vidurinės mokyklos 8-11 kl. mokiniai drauge su direktore A. Sakovič, direktorės pavaduotoja ugdymui L. Narkevič ir anglų kalbos mokytoja N. Mikulskiene kovo pabaigoje susiruošė į UAB „Mėta“ privačią įmonę, turinčią sertifikatus gaminti eterinius aliejus, ekstraktus, vaistažolių arbatas ir kitus produktus iš natūralios ir ekologiškos lietuviškos žaliavos.

Ši įmonė ne tik plečia rinką Lietuvoje ir ES, bet ir didina savo produkcijos asortimentą, kurį sudaro 47 produktų rūšys.  UAB „Mėta“ produkcija skirta vartotojui, pripažįstančiam natūralią gyvenseną. Tai  vienintelė tokio tipo įmonė Baltijos šalyse.

Ekskursiją pradėjome nuo katilinės – vieno bene svarbiausio įmonės objekto, naudojančio biokurą. Įmonės vyr. technologė ir bendrasavininkė Gražina Vyskupaitienė pristatė ir apibūdino teritorijoje esančių konteinerių ir kitos įrangos paskirtį, pabrėžė, kad įmonė – aktyvi ES projektų dalyvė, teikianti eterinius aliejus ir ekstraktus moksliniams tyrimams, kurių tikslas –  ištirti cheminę sudėtį, antimikrobines, antioksidantines savybes.

Įmonės viduje apžiūrėjome daržovių, vaisių perdirbimo ir sandėliavimo patalpas, o kylant laiptais į antrąjį aukštą – nuotraukose įamžintą įmonės įkūrimo ir gyvavimo istoriją. Klausėmės įdomaus pasakojimo apie natūralius ir ekologiškus produktus, sužinojome, kuo jie skiriasi, o įmonės produkcijos asortimentas – daugiau nei 70 rūšių. Vien eterinių aliejų 18 rūšių, įmonės gamybiniai pajėgumai leidžia per metus pagaminti 12 tonų produkcijos. Vaistažolių arbatoms gaminti naudojami Lietuvoje natūraliai paplitę ir ekologiškuose ūkiuose išauginti vaistiniai augalai, kepama ir „Rūgpienių kaimo“ ruginė duona, kaimiškas ragaišis.

Sužinoję daug įdomios informacijos apie sveikus ir ekologiškus produktus, mokiniai įmonės vyr. technologę apibėrė klausimais, patys dalijosi mintimis apie sveiką gyvenseną. Ekskursijos pabaigoje visi ragavome čia pat kepamų traškių duonos lazdelių bei naujieną – morkų saldainius „Morkius“.

Į namus vykome nešini ekologiškomis dovanomis, kupini įspūdžių, naujų idėjų apie sveikus produktus ir sveiką gyvensenos būdą.

 Natalija Mikulskienė,
Paluknio vidurinės mokyklos
anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą