Tarptautinė antikorupcijos diena

      Kasmet gruodžio 9 dieną visame pasaulyje minima Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautinė antikorupcijos diena. Ši diena skirta atkreipti žmonių dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti užkirsti jai kelią. Kadaise žodis „korupcija“ reiškė gedimą ir moralinį nuopuolį. Dabar ji trumpai apibūdinama kaip piktnaudžiavimas visuomenine valdžia siekiant gauti asmeninės naudos.

Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai, mokytojai, administracijos atstovai taip pat neliko abejingi šios dienos minėjimui. Visą savaitę per istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokas mūsų mokyklos mokiniams istorijos mokytoja Janina Gudalevič aiškino, kad kiekviena valstybė turi problemų su savo valdymo struktūra.

Ne išimtis ir Lietuva. Viena iš problemų – valstybės pareigūnų korupcija. Turbūt nėra nei vienos įstaigos ar valdininko, kuris nebūtų susidūręs su korupcija. Vos ne kiekvieną dieną įsijungus radiją ar televiziją per žinias galima išgirsti, kaip kyšį paėmė teisėjas, gydytojas, policininkas. Žmonės, duodami kyšį, nepagalvoja apie tai, kad daro nusikaltimą: jiems tai atrodo normalus dalykas, norint greičiau, paprasčiau sutvarkyti reikalus.

Istorijos mokytoja diskutavo su 5-10 klasių mokiniais apie korupciją ir jos padarinius, na, o dailės užsiėmimų metu su mokytoja Renata Chosčijeva mokiniai šia tema piešė atvirukus ir plakatus „Mes prieš korupciją”. Jų kūriniais galima pasigrožėti mokyklos II aukšto fojė surengtoje parodoje.

Įvykusi antikorupcijos dienos minėjimo akcija dar kartą įrodė, kad mokiniai nenori korumpuotos visuomenės, nenori taikstytis su vešinčia korupcija, o siekia kurti ir gyventi tokioje visuomenėje, kuri remtųsi moralinėmis vertybėmis, skatinančiomis mūsų valstybės klestėjimą.

 

Janina Gudalevič,

istorijos mokytoja

 

Parašykite komentarą