AIDS diena

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Lapkričio 30 dieną Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse Trakų rajono Paluknio vidurinėje mokykloje vyko įvairūs šiai dienai skirti renginiai. Šiemet Pasaulinei AIDS dienai paminėti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras organizavo labai prasmingą masinę iniciatyvą „AIDS Protų mūšį”, prie kurios prisijungė ir savo solidarumą parodė net 351 mūsų šalies bendruomenė. Savo mokyklos solidarumą parodėme ir mes prisijungdami prie šios gražios iniciatyvos.

Mokyklos bendruomenė užmezgė gražią partnerystę su Švietimo ir komunikacijos skyriaus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovu Zigmu Nagiu. Prie renginio organizavimo prisidėjo dar vienas partneris – Paluknio seniūnija. Penktadienio rytą kiekvienam mokytojui bei mokiniui, peržengusiam mokyklos slenkstį, buvo įsegta speciali emblema su raudonu kaspinėliu.

2 – 7 klasių mokiniai nekantraudami laukė 12 valandą vyksiančios paskaitos „Švarios rankytės – sveiki vaikučiai”. Paskaitą skaitė Paluknio ambulatorijos slaugytoja Alina Mickevič. 13 valandą vyko 1 – 12 klasių plakatų konkursas. Už šio konkurso vedimą buvo atsakinga dailės mokytoja Renata Chosčijeva.

Itin noriai mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie protų mūšio iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti“. Mokiniai susibūrė į 2 komandas po 10 dalyvių. Siekdami sutelkti visą bendruomenę, į komandas pasikvietėme ne tik mokinius, bet ir mokytojus bei kaimo bendruomenės atstovus. Kiekviena komanda sugalvojo komandos pavadinimą ir išsirinko savo kapitoną. Taigi rungėsi ,,AIDS priešai“ ir „Sveikuoliai“. Malonu, jog šią dieną mūsų renginiuose dalyvavo Paluknio kaimo socialinė darbuotoja Lilija Narkevičienė. Beje, ji buvo ir „Aids priešų” komandos gretose.

Viena iš renginio organizatorių vyr. socialinė pedagogė Liudmila Narkevič pateikė informaciją,  kokia proga vyksta šis žaidimas, papasakojo, kada ir kaip pradėta minėti ši diena (pagalbinė medžiaga buvo pateikta skaidrėse ir prisegtuose papildomuose dokumentuose). Organizuojant renginį daug padėjo informatikos mokytoja Agnieška Sakovič, kuri itin greitai patikrino ir sužymėjo atsakymus lentelėje, todėl nuolat buvo atnaujinami komandų rezultatai. Rezultatams fiksuoti ir atnaujinti buvo naudojama exel‘ io lentelė.

Vienam klausimui atsakyti buvo skiriamos 2 minutės. Pasibaigus atsakymui skirtam laikui, fizikos mokytoja Irena Šulc ir istorijos mokytoja Janina Gudalevič surinkdavo atsakymus iš komandų. Žaidimo metu nebuvo galima „nusirašinėti“: naudotis internetu ar skambinti draugams, pagalbininkams. Aktyviai į žaidimą įsijungė ir sirgaliai. Mokinių komandos turėjo įveikti AIDS centro specialistų parengtas užduotis apie ŽIV ir AIDS istoriją, pandeminę situaciją pasaulyje, ligos sukėlėją, užsikrėtimo kelius, gydymą, plitimo būdus, Raudonojo kaspino istoriją, požiūrį į užsikrėtusius ŽIV ir susirgusius AIDS, pagalbos būdus užsikrėtusiems ir sergantiems. Komandoms teko atsakyti ir į keletą akiratį plečiančių klausimų, privertusių gerokai pasukti galvą.

Abi komandos labai stengėsi, išradingai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Tad buvo nutarta visus dalyvius apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Žaidimas „Protų mūšis“ mokiniams suteikė galimybę pagilinti savo žinias apie žaibiškai plintantį ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, ligos kontroliavimo būdus, prevencines priemones, padrąsino apie tai kalbėti garsiai, skatino  toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir segantiems AIDS.

Neįprasta veikla šią dieną akivaizdžiai parodė, kad kovodami kartu – „žinių kovoje“ ar „kovoje prieš AIDS“ – galime pasiekti gerų rezultatų, o raudonas kaspinėlis, visą dieną segėtas mokinių ir mokytojų atlapuose, leido suprasti, jog nesame abejingi vienai iš didžiausių pasaulio negandų.

                    Agnieška Sakovič,
informatikos mokytoja

Liudmila Narkevič,
socialinė pedagogė

<– Grįžti

Parašykite komentarą