Mes – policijos bičiuliai

VAIKŲ KONKURSAS “MES – POLICIJOS BIČIULIAI“

       Lapkričio 22 d. vyko kasmetinio bendrojo lavinimo mokyklų 1 – 4 klasių mokinių konkurso „Mes – policijos bičiuliai“ II etapas. Šiais metais  konkursas vyko Trakų švietimo centre. Jį  organizavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariatas. Pagrindiniai konkurso tikslai –  tai vaikų atsakomybės ir pareigos suvokimo ugdymas,  pradinių klasių mokinių bendravimo su policijos pareigūnais skatinimas, o taip tolerancijos bei nepakantumo smurtui formavimas.

Mūsų mokyklos mokiniai jau trečius metus iš eilės dalyvavo puikiame konkurse „Mes – policijos bičiuliai“. Komandą sudarė 5 mokiniai: Eliza Rainska, Tomas Veršilo, Rafal Dakinevič, Kevin Chosčijev ir Lukaš Dakinevič. Komandos vadovė buvo pradinio ugdymo mokytoja Loreta Mackevič. Dalyvių palaikyti  atvyko bendraklasiai ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, vyr. soc. pedagogė Liudmila Narkevič.

Konkurse dalyvavo net 7 komandos iš Trakų rajono mokyklų: Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinė mokykla, Lentvario pradinė mokykla, Trakų vidurinė mokykla, Trakų pradinė mokykla, Trakų r. Paluknio vidurinė mokykla, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla ir Aukštadvario mokyklos darželis „Gandriukas”.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, visos komandos turėjo atlikti keturias užduotis. Pirmoji užduotis –  tai komandos pristatymas. Mūsų mokyklos dalyviai savo pristatymą pradėjo šiuolaikišku šokiu, kuris baigėsi trankiu komandos šūkiu „Valio“. Kad pristatymas būtų spalvingesnis ir žaismingesnis, mokiniai buvo apsirengę geltonais marškinėliais, ant kurių buvo pavaizduota komandos emblema su pavadinimu.

Antroji užduotis buvo skirta meninio darbelio atlikimui. Dalyviai turėjo sukurti ženklą, kuriame atsispindėtų mokyklos pradinių klasių mokinių aktualijos. „Valio“ komanda sukūrė „Meilės šviesoforą“, kurį pristatė komisijai ir jį pakomentavo sukurtu puikiu žaismingu eilėraštuku apie šviesoforą ir jo šviesas, simbolizuojančias draugystę, saugumą, meilę ir pagarbą artimajam, bendradarbiavimą su angelais sargais.

Trečioji užduotis – tai kryžiažodžio sprendimas. Šioje rungtyje komandos pasižymėjo puikiomis kelių eismo taisyklių žiniomis.

Paskutinėje užduotyje mokiniai pademonstravo aktorinius gebėjimus pateikdami žiūrovų teismui mini vaidinimą tema „Noriu būti saugus ir saugoti kitus“. Visos komandos originaliai, kūrybingai ir be galo išradingai pristatė savo aktualijas, problemas bei jų sprendimo būdus. „Valio“ komandos dalyviai savo vaidinime parodė ir įspėjo mažus vaikus, kad negalima pasitikėti nepažįstamais žmonėmis.

Po visų pasirodymų konkurso dalyviai bei jų palaikymo komandos galėjo pašokti su policijos patruliu Amsiu. Pagirtina, kad visos komandos buvo puikiai pasiruošusios ir stebino komisiją įspūdingais piešiniais, dainomis ir šokiais. Už jų kruopštų ir nuoširdų darbą komisija apdovanojo komandas padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis.

Loreta Mackevič,
pradinio ugdymo mokytoja

Renginio nuotraukos

<- Grįžti

Parašykite komentarą