Rugsėjo pirmoji

       Kiekviena pabaiga yra kažko pradžia. Baigiasi vasara, prasideda ruduo. Aprimsta gamta, nuo mokinių klegesio atgyja mokyklos sienos. Taip ir sukasi metų ratas, kažką nunešdamas, kažką atnešdamas. Vieni mokyklą baigia, kiti ją lankyti tik pradeda. Smagu, kad mokyklos vertybės ir tradicijos išlieka, smagu, kai jas galima perduoti kitoms kartoms.

      Rugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių diena. Daug gėlių, daug jaunų veidų, susitikimai su per vasarą nematytais draugais, triukšmingas bendravimas, geri jausmai, jaudinantys nauji potyriai pirmokams, priešmokyklinukams.

Vasara prabėgo beveik nepastebimai. Rugsėjo 3 – iąją Paluknio vidurinė mokykla vėl plačiai atvėrė duris. „Naujų mokslo metų pradžia – tai šventė, kuri kažką reiškia kiekvienam, ne tik mokiniui. Suaugusiems – tai tiltas, siejantis su praeitimi, buvusiais mokyklos draugais, mokytojais…”- tokiais žodžiais šventę pradėjo mokyklos direktorė A. Sakovič.

Į šventę atvyko daug garbingų svečių: Paluknio klebonas T.Švedavičius, Trakų r. savivaldybės mero pavaduotoja T.Solovjova, Trakų r. savivaldybės sekretorė Alina Kovalevska, Paluknio seniūnė M.Golubovska, LLS Paluknio bendruomenės pirmininkė A.Milevska, bendruomenės „Dienmedis“ pirmininkė A. Rizgelienė, socialinė darbuotoja Lilija Narkevičienė, Paluknio „Medeinos” vidurinės mokyklos direktorius V.Gustas, Paluknio seniūnijos vyresnioji specialistė Jolanta Rainska.

Visi nekantriai laukė nuskambant pirmojo mokyklinio skambučio, vėl kviečiančio ir mokinius, ir mokytojus į klases. Kai kuriems tai jau įprasta naujų mokslo metų pradžia, kitiems gi – labai svarbus etapas. Ypač pirmokams, kuriems tai didelė šventė, prasidėjusi oficialiai – Lietuvos Respublikos himnu.

Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Paluknio bažnyčioje. Klebonas T.Švedavičiaus palinkėjo meilės visiems, Dievo įsakymų vykdymo. Mokyklos administracija, mokinių tėveliai, mokytojai ir mokiniai drauge meldė išminties, jėgų mylėti taip, kaip Viešpats pamilo.
Šventę organizavo mokyklos šeimininkai – dvyliktokai. Jiems talkino pirmokėliai su savo mokytoja. Mažiesiems buvo įteikti pirmokų pasai, kuprinės, pilnos dovanėlių. Dovanėles parūpino „Macierz Szkolna”. Tačiau pirmokai nėra patys mažiausi mokykloje – direktorė A.Sakovič visų dėmesį atkreipė į priešmokyklinės grupės mokinukus, pasirengusius prakalbinti pirmąsias raides.

Dar ilgai mokykloje skambėjo juokas, buvo dalijamasi įspūdžiais, mokyklos auklėtiniai ieškojo pamiltų mokytojų, norėdami jiems įteikti tradicinę gėlių puokštę, jauniausi mokinukai nenustygo vietoje, pasakodami tėveliams, kiek daug naujo jie šiandien patyrė.
Pirmoji Mokslo ir žinių šventės diena praėjo. Dar laukia ilgi, turiningi, kupini veiklos metai.

Linkime nepasiklysti mokslo verpetuose, pasisemti kuo daugiau žinių ir optimizmo. Tikimės, kad šie metai bus pilni gero ir prasmingo bendravimo bei bendradarbiavimo, vaisingo sėmimosi iš žinių šulinio ir Dievo gyvybės versmės.

                                                                                            Liudmila Narkevič,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Šventės akimirkos

<- Grįžti

Parašykite komentarą