Lenkijos Nepriklausomybės diena

Kiekvienos tautos istorijoje yra svarbių dienų. Lenkų  tautybės žmonėms viena iš tokių dienų yra lapkričio 11-oji – Nepriklausomybės diena. Ši diena iškilmingai minima ir Paluknio vidurinėje mokykloje.

Lapkričio 12 dieną mūsų mokyklos bendruomenė buvo pakviesta į aktų salę, nes mokiniai, padedami lenkų kalbos mokytojos T. Rynkevič, istorijos mokytojos J. Gudalevič ir muzikos mokytojos R. Joknienės, norėjo dar kartą kiekvienam – mažam ir dideliam – papasakoti istoriją, kaip prieš 123 metus siekusi laisvės lenkų tauta pagaliau iškovojo nepriklausomybę ir tapo savarankiška valstybe.

Šventinis minėjimas buvo pradėtas lenkų patriotiniu kūriniu „Rota“.  Mokiniai,  parengė puikią literatūrinę-muzikinę kompoziciją, kurią atlikdami papasakojo visiems susirinkusiems apie sudėtingą kovos kelią nuėjusius lenkų tautos šviesuolius, kuriems buvo garbė kurti savo šalies istoriją ir net nebaisu žūti už Tėvynės laisvę. Itin jaudinančiai skambėjo poezijos posmai, šlovinantys drąsą, ryžtą, pasiaukojimą vardan šalies laisvės.

Mokyklos direktorė A.Sakovič, sveikindama mokyklos bendruomenę šios šventės proga, palinkėjo kiekvienam mokytis suprasti praeitį, nes tik supratę, kas ir kodėl vyko praeityje, gebėsime suvokti istorijos tąsą ir galėsime jaustis taip  pat atsakingai kuriantys savo laikmečio istoriją.

Po šventės kiekvienas išėjo šypsodamasis ir džiaugdamasis širdyje. Ši mokyklos šventė privertė pamąstyti apie  tėvynės ir jos istorijos svarbą žmogui.

 T.Rynkevič,
lenkų kalbos mokytoja,
J.Gudalevič,
istorijos mokytoja

Nuotraukos

<- Grįžti

 

Parašykite komentarą