2020 METŲ KALĖDINIAI RENGINIAI DARŽELYJE

          Prieškalėdinis laikotarpis visada kupinas laukimo, įvairiausių darbų ir naujų įspūdžių, o  šventės ir jaukios akimirkos asocijuojasi su mielais prisiminimais, šeimos tradicijomis, gardžiais kvapais…

           Kalėdinę nuotaiką mūsų gimnazijos ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių ugdytiniai pajuto jau gruodžio pradžioje. Mažiausieji su grupės auklėtoja Alicija Gureckaja – Asteikiene puošė klasėje sukurtą Metų laikų medį- auklėtojos padedami, papuošė jį pačių pagamintomis snaigėmis. Darbščių  rankelių dėka kalėdine pasaka pavirto sienos, palangės, žaidimų erdvės; juk taip smagu rytais praverti šventėmis alsuojančio darželio duris! Vyresnieji su grupės auklėtoja Ana Kliukoit užsiėmė rimtesniais darbais- kūrė žiemos atviruką, iš spalvoto popieriaus klijavo eglutes, siuvo kalėdines kojines, jomis papuošė klasės židinį.  Patys sukūrė eglutės žaisliukus, naudodami pasirinktą techniką  ir putplasčio rutulius, iš kojinių ir grūdų sukūrė įspūdingus sniego senius.  O kur dar imbieru ir gvazdikėliais kvepiantys meduoliai! Laikydamiesi higienos reikalavimų, mažieji su auklėtoja kepė gardžius imbierinius meduolius, juos dekoravo  piešinėliais.

            Šventinį pasiruošimą papildė ir anglų kalbos užsiėmimų veikla. Kalėdiniu laikotarpiu darželinukai intensyviai turtino žodyną –išmoko angliškai įvardinti pagrindinius šventinius atributus, susipažino su Kalėdų senelio istorija. Dainuodami gražiausias kalėdines daineles drauge su anglų kalbos mokytoja Natalija Mikulskiene sukūrė pakabinamus popierinius burbulus –sveikinimus  namų erdvei papuošti.

          Šventinių renginių darželyje „vinis“ – auklėtojų iniciatyva mažyčiame namelyje įkurtas kalėdinis paštas- tikėjimo kalėdiniais stebuklais, norų išsipildymo oazė.

           Pasak mokytojų, kalėdinės aplinkos kūrimas- tai siekis įprasminti ugdytinių veiklą, noras pratinti juos įžvelgti prasmę tam tikruose reiškiniuose, skatinimas stebėti savo paties veiksmus ir išmokti juos analizuoti.

Anglų kalbos mokytoja Natalija Mikulskienė

Comments are closed.