SUSITIKIMAS SU BALSTOGĖS UNIVERSITETO ATSTOVAIS

  Kovo 2 dieną gimnazijos  I-IVG klasių moksleiviai dalyvavo susitikime su Balstogės universiteto Vilniaus Ekonomikos- informatikos fakulteto atstovais, susipažino su lenkų dėstomąja kalba universitete vykdomomis ekonomikos, Europos studijų ir informatikos dalykų bakalauro programomis. Balstogės universiteto Vilniaus filialas įkurtas 2007 m., bakalauro studijos vykdomos 3 metus, vėliaus studentai taip pat gali tęsti ir magistro studijas.

  Universiteto atstovai pristatė studijų programas, universiteto struktūrą , atsakė į moksleivių pateiktus klausimus apie stojimo  į universitetą sąlygas, stipendijų skyrimo tvarką, karjeros galimybes po studijų. Sudomino ir aktyvus studentiškas gyvenimas – dalyvavimas mainų programoje ERASMUS+, studentų tarybos,  mokslinių būrelių veikla. Fakultete veikia trys studentų moksliniai būreliai – F. von Hayeko Ekonomikos studentų mokslinis būrelis, J. von Neumanno informatikos studentų mokslinis būrelis ir R. Schumano Europos studijų studentų mokslinis būrelis. Fakulteto studentai kiekvienais metais dalyvauja studentų mainų programoje Erasmus, studentų savivalda organizuoja studentų Fuksų įšventinimą į studentus, Juvenalijos šventes ir kt. Fakultete veikia studentų teatras ir tinklinio, krepšinio, futbolo, rytų kovos menų Niat Nam sporto klubai.

   Susitikimo pabaigoje būsimieji gimnazijos abiturientai laikė „egzaminą“ – atliko 15 klausimų testą iš istorijos žinių ir pristatyme pateiktos informacijos, kai kuriems pagelbėjo ir svečių padalinti universiteto lankstinukai. Teisingiausiai testą atlikę IIIG klasės mokiniai – Tomas Veršilo, Loreta Rynkevič ir Danielia Sokolinska – pelnė  asmenines dovanėles.

   Balstogės universiteto studentų viešnagė suteikė moksleiviams galimybę iš arti susipažinti su profesijomis, planuojant asmeninę karjerą.

 

            Natalija Mikulskienė, UK koordinatorė

Comments are closed.