NACIONALINĖ KARJEROS SAVAITĖ

         Lapkričio 18–22 dienomis Lietuvos mokyklose vyko septintoji kasmetinė Nacionalinė karjeros savaitė, kurios tikslas – padėti mokiniams planuoti karjerą.  Tai jau septintus  metus organizuojamas projektas, skirtas mokinių profesiniam orientavimui.   Jos metu įvairių sričių profesionalai dalinasi savo žiniomis ir patirtimi, diskutuoja apie iššūkius, galimybes ir stereotipus renkantis profesiją. 

             Lapkričio 19 d. gimnazijoje vyko susitikimas su Sigita Gintaraite, UAB „Lingas“ realizacijos direktore, kuri atsakinga už projektų valdymą. Ji  vedė karjeros planavimo pamoką „Statybų projektų valdymas“. I-IV G kl. mokiniai susipažino su projekto sąvoka, projektų valdymo strategija, reikalavimais vadovui –  kokie reikalingi, įgūdžiai, techninės  žinios (strateginės ir verslo valdymo), lyderystė (laiku priimti sprendimus, vadovauti  komandai), komunikacija.  Projektų vadovė apibūdino  projekto  komandos  veiklą, laiko planavimą bei rizikos situacijas.

            Lapkričio 22 d. gimnazijos 6-8, I-IVG klasių mokiniai  aplankė LITEXPO parodų rūmuose vykusią parodą ,,Mokykla 2019“. Šių metų parodos tema – „Mokomės drauge“. Parodos metu vyko edukaciniai renginiai, demonstruojamos naujausios priemonės ir technologijos, kurias pristatė daugiau kaip 100 įmonių ir švietimo įstaigų. Mūsų mokiniai išbandė savo gebėjimus ir žinias įvairiose veiklose, viktorinose, laimėjo prizų.

             Tikimės, kad karjeros ugdymui skirta veikla  padės mokiniams apsispręsti renkantis tolimesnį savo gyvenimo kelią.

Natalija Mikulskienė, UK koordinatorė

Comments are closed.