EUROPOS KALBŲ DIENOS ŠVENTĖ

   Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje minima Europos kalbų diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę. O ji didelė – per 200 Europos kalbų, 24 oficialios ES, apie 60 regioninių bei mažumų kalbų ir dar daugiau, kuriomis kalba iš kitų pasaulio vietų atvykę žmonės. Europos kalbų dienos minėjimo tikslas – skatinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų.

   Mūsų gimnazijoje vyko nuotaikinga Europos kalbų dienos šventė, kurioje dalyvavo 1-8, I-IVG klasių mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai. Šventės vedėjai – Danielia Sokolinska (IIIG kl.), Adriana Sokolinska ir Ernestas Ruškevič (IVG kl.) keturiomis kalbomis (lenkų, lietuvių, anglų, rusų) priminė gimnazijos bendruomenei Europos kalbų dienos atsiradimo istoriją, šventės tikslus, skaitė eiles, kvietė visų klasių mokinius pristatyti bendruomenei savo parengtą pasirodymą gimtąja ir užsienio kalbomis. Mažiausieji, pirmokėliai, deklamavo eilėraščius gimtąja kalba, vyresnieji pradinukai pasirinko dainelę rusų kalba ir ją atliko drauge su klasės vadove (2 klasė), linksmą šokį angliškai (3 klasė), skanduotę lietuvių kalba (4 klasė). Ukrainietiškai skambėjo 5-6 klasių  daina „Odna kalyna“,  prisijungti ispaniškiems šokiams kvietė 7-8 klasės, drauge su IG klase mokėmės linksmų dainelių vokiečių kalba. Itališkai atliekama daina „Once upon a December “ sužavėjo nuostabaus balso savininkė IIG klasės mokinė Kamilė Barškutytė. O šventės pabaigoje – IIIG klasės interviu baltarusių kalba bei jų pačių sukurtas filmas tiesiog pribloškė išradingumu ir aktoriniais gebėjimais!

   Gimnazijos pavaduotoja ugdymui l. e. direktoriaus pareigas Liudmila Narkevič padėkojo šventės organizatoriams – Kalbų mokytojų metodinei grupei, klasių vadovams, visiems šventės dalyviams už puikius pasirodymus, o klasėms įteikė padėkas už dalyvavimą ir asmenines dovanėles.

   Mokiniai džiaugėsi, įdomiai praleidę laiką, sužinoję naujų faktų, patyrę malonių komandinio bendradarbiavimo akimirkų. Tai buvo tarsi netradicinė pamoka, įrodžiusi visiems, kad mokytis galima įdomiai, paskatinusi ne vieną mokinį pasižadėti sau išmokti daugiau užsienio kalbų žodžių.

Natalija Mikulskienė, anglų kalbos mokytoja

Comments are closed.