Vėlinėms artėjant

Trumpėjančios dienos, krintantys medžių lapai primena gyvenimo trapumą. Visų Šventųjų ir Vėlinių šventės kviečia mus susimąstyti apie amžinuosius dalykus.  Ruduo – pirmųjų šalnų, įvairiaspalvių medžių lapų ir pasiruošimo žiemai metas. Artėjant lapkričiui nejučia atsimename ir tuos, kurių jau nebėra. Lankome savo artimųjų, draugų, giminių kapus, sušildome juos žvakelės liepsna ir savo mintimis.

Laikydamiesi kasmetinės tradicijos, spalio 25 dieną mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai su tikybos mokytoja Liucina Kvidzinska ėjo į Paluknio kapines tvarkyti čia palaidotų kunigų K.Packevičiaus, J.Mackevičiaus kapų, uždegė po žvakelę ir tyliai juos pagerbė.
Šios gražios akcijos metu mokiniai daug sužinojo apie Vėlinių prasmę, jų tradicijas,  istoriją. Juk kiekvieno pareiga, anot tikybos mokytojos L.Kvidzinskos,  puoselėti savo tautos ir šeimos tradicijas, tai yra vienybės, susitelkimo, rimties ir susikaupimo laikas, vykdant tėvų ir protėvių priesakus saugoti mirusiųjų atminimą.

Lapkričio 6 dieną sugrįžę po rudens atostogų mūsų mokyklos mokytojai, administracijos atstovai ir mokiniai dar kartą eis į kapines uždegti žvakučių anapilin išėjusiems mokytojams ir mūsų mokyklos mokiniams.

Šiomis dienomis  tampame dvasingesni. Mintimis ir maldomis pabūname su tais, kurių nebėra šalia. Ir dar geriau suvokiame – kokie brangūs ir svarbūs dar esantieji čia, su mumis, ir kokia neįkainojamai vertinga kiekviena  gyvenimo akimirka.

Liucina Kvidzinska,
tikybos mokytoja

<- Grįžti

Parašykite komentarą