Patarlių advento kalendorius

     Advento laikotarpis – apmąstymų ir gerų darbų metas. Belaukiant šv. Kalėdų, užgimė idėja sudaryti advento kalendorių, bet ne iš saldumynų ar skanėstų, o iš pamokančių ir suteikiančių daug informacijos patarlių.

     Advento kalendorius turėjo 24 d. Kalendorius buvo gražios eglutės formos,  padaryta iš tualetinio popieriaus ritinėlių. Posakiai, kiekvienai gruodžio dienai buvo nurašyti iš internetinio puslapio www.kalbi.pl ir patalpinti į plastikinius indelius. Su 3-4 kl. mokiniais sutarėme, kad budintysis turi pasirūpinti posakiais, kurie būtų įdėti į jiems skirtus langelius eglutėje. Kiekvieną dieną, vienas iš mokinių turėjo išsitraukti indelį su posakiu, kurį perskaitydavo klasės draugams, o šie jį užsirašydavo į sąsiuvinius. Visada aptardavome, analizuodavome šių posakių reikšmes, ką kiekviena diena su savimi atsineša, į ką turėtume atkreipti dėmesį, pvz:, gruodžio 21 dieną yra švenčiamas Tomo vardadienis ir tos dienos posakiai reiškia:

„Jaka pogoda Tomaszowa, taka będzie i majowa”

  „Na Tomasza najdłuższa noc nasza”

 „Na święty Tomasz dzień się z nocą sili, mniej nocy, więcej dnia będzie po chwili”

    Mokiniai su dideliu noru vykdė užduotis, ieškojo informacijos ir ją užsirašydavo. Paskutinę dieną prieš atostogas, mokiniai savo tėvams pristatė jų  pačių padarytą advento kalendorių ir paaiškino jiems kalendoriaus reikšmę, sudarymo tikslą ir eigą.

     Taigi, šis advento kalendorius subūrė mokinius bendradarbiavimui, informacijos ieškojimui, sudomino posakių įvairove ir jų gausa, bei praturtino vaikų žinias apie orų prognozę. Jau turime planų ateičiai – padaryti Gavėnės kalendorių su naujomis patarlėmis.

3-4 klasės auklėtoja Božena Senkanec

Posted by at 2018-01-05
Filed in category: Naujienos,

Parašykite komentarą