EUROPOS KALBŲ DIENA GIMNAZIJOJE

                        Rugsėjo 25 d.  minėjome Europos kalbų dieną. Kalbų pamokose (lenkų, lietuvių, anglų ir rusų) vyko aktyvi veikla, kurios tikslas – paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti mokinių norą pažinti kuo daugiau apie Europos šalis bei jų kalbas.

                         PUG mokinukai ir pradinukai drauge su mokytojomis K. Mackevič, A. Matačina, I. Grigiene, B. Senkanec, L. Mackevič ir A. Kliukoit spalvino Europos šalių vėliavėles, dalyvavo integruotoje lenkų-lietuvių kalbų pamokėlėje, mokėsi naujų žodžių įvairiomis kalbomis. Vyresnieji prisiminė Europos kalbų dienos istoriją, ieškojo atsakymų į viktorinos klausimus apie kalbų įvairovę Europoje. Jiems talkino užsienio kalbų mokytojos N. Mikulskienė ir V. Klejevskaja. Naudodamiesi internetiniais šaltiniais, moksleiviai vertė žodžius iš anglų į kitas Europos kalbas-italų, suomių, latvių, estų, graikų-, mokėsi juos ištarti. Ilgųjų pertraukų metu gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta į  aktų salę pasiklausyti populiarių dainų įvairiomis kalbomis, pašokti, linksmai praleisti laiką.

                      Užsienio kalbų mokėjimas padeda  lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Anglų k. mokytoja Natalija Mikulskienė

 

Posted by at 2020-10-01
Filed in category: Naujienos,

Comments are closed.