EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖ

Šiemet, lapkričio 17-25 dienomis, Europoje vyksta renginiai, skirti atliekų mažinimui. Europos atliekų mažinimo savaitė – tarptautinė akcija, kasmet vykstantis paskutinę lapkričio savaitę, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais bei atkreipti visuomenės dėmesį į didėjančių atliekų problemą. Organizuoti įvairius renginius kviečia LR Aplinkos ministerija. Šių metų tema – vienkartinis plastikas. Mūsų gimnazija taip pat prisijungė prie šios akcijos. Nuo lapkričio 20 dienos biologijos kabinete vyksta mokinių darbelių paroda „Plastikas – fantastikas“. Parodoje galima pamatyti įvairius kūrybingus darbus. Lakpričio 19 d. 7-8, I-IIG klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Planeta skęsta plastike“. Renginio pradžioje mokiniai susipažino su didėjančia planetos problema – šiukšlėmis. Buvo pristatyti anketavimo rezultatai, kurios metu buvo siekiama sužinoti ar mokiniai ir jų šeimos nariai perka produktus plastikinėse pakuotėse, kaip tvarkomos pakuotės po naudojimo. Renginio metu klasės buvo suskirstyto į komandas. Kiekviena komanda paruošė ir pristatė informacinius stendus. Stenduose atsispindėjo trys pagrindiniai klausimai – plastiko atsiradimo istorija, daroma žala aplinkai ir galimi problemos sprendimo būdai. Mokinių paruoštais stendais galima pasigrožėti prie biologijos kabineto. Renginio pabaigoje įvyko diskusija. Visi priėjome bendros išvados – norint kažką pakeiti, reikia pradėti nuo savęs.

Biologijos  mokytoja Angelina Naruševičienė

Posted by at 2018-12-11